Будь-який механізм вимагає ласку, чистоту та змазку, і велосипед не виняток.
Для безпроблемної їзди велосипед та велокомпоненти повинен проходити регулярне ТО.
ТО можна розділити на види: нульове ТО, діагностика, профілактика, ТО окремих компонентів та повне ТО.

- Нульове ТО - це профілактика нового велосипеда та передпродажна підготовка велосипеда перед тим, як він перейде в руки щасливому власнику. Також нульове ТО застосовується до нових вилок, амортизаторам та підсиділа-дроппер (dropper seatpost) - проводиться візуальний огляд. Таку процедуру ми проводимо з кожним велосипедом дістаючи його з коробки.

- Діагностика - проводиться технічний огляд і визначається попередній діагноз - що обслуговувати, ремонтувати або міняти на новий.
- Профілактика - перевірка затяжки всіх болтів, настройка гальм і трансмісії, настройка втулок, накачування коліс.
- ТО окремих компонентів - обслуговування вилок, амортизаторів, гальм, коліс, трансмісії та інших механізмів Вашого велосипеда.

- Повне ТО - через певний проміжок часу Вам треба проходити повне технічне обслуговування та перевіркою, заміною або ремонтом компонентів велосипеда. Майстер розбирає велосипед до "голої" рами, все вимивається миючими засобами Mac-Off в спеціальній велосипедної мийці, змащується професійними маслами, при необхідності узгоджується заміна компонентів. Потім збирається та налаштовується.

К Кожен вузол має свою періодичність обслуговування, ці рекомендації надають виробники велосипедів та запасних частин.
Будь-які екстремальні умови (дощ, сильні навантаження) вимагають індивідуальної оцінки життєздатності деталей та механізмів.

Ви можете записатися заздалегідь по телефону на консультацію та огляд вашого байка.

Якщо Ви середньостатистичний велосипедист та проїжджаєте до 2000-5000 км на рік, ми рекомендуємо робити повне ТО раз на рік.

Приклади ТО:
- Правку коліс рекомендується робити раз на рік, навіть якщо візуально колеса в нормі. Також необхідно правити колеса при необхідності, якщо з'явилися вісімки.

- ТО втулок на конус-чашка також рекомендується робити раз на рік, для заміни масла та настройки конусів.
- ТО втулок на підшипниках робиться, коли підшипники потрібні заміни, а так само раз на рік необхідно почистити та змастити механізм хропіння (собачки).
- Повне ТО вилки та амортизатора - раз на рік. Для активних велосипедистів використовують велосипед для спорту чи екстремального катання ми рекомендуємо дотримуватися рекомендацій виробників. Наприклад RockShox рекомендує кожен 50 годин робити ТО штанів (lowet legs service), кожні 100 годин повне ТО і кожні 200 годин повне ТО із заміною всього ремкомплекта.
- Заміна сорочок та тросів для безпроблемного перемикання - раз на рік.

Просте ТО і діагностику користувач може робити самостійно.

Перед кожним виїздом необхідно перевірити тиск в колесах, змастити ланцюг, перевірити, як затягнуті ексцентрики або осі та плавність обертання коліс. Велосипед потрібно тримати чистим, так він та його компоненти будуть служити довше. Ланцюг витирати ганчіркою. Тримати в чистоті амортизаційну вилку та амортизатор. Мити велосипед водою з миючими засобами, губкою або м'якою щіткою та змивати бруд водою. Мити велосипед водою під тиском не рекомендується, хоча це ефективно, але при невдалій мийці вода потрапить всередину механізмів, як мінімум велосипед вимагає ТО та в гіршому випадку можна пошкодити компоненти.